top of page
Szukaj

Jak się spakować na wyjazd z dzieckiem?

Lato w pełni, a to oznacza częstsze wyjazdy: urlopy, weekendy u znajomych czy rodziny. Z jednej strony odpoczynek, a z drugiej masa przygotowań. Dla młodych rodziców niewątpliwie sporym wyzwaniem może okazać się odpowiednie pakowanie. Warto jak najlepiej się przygotować, żeby przykrych niespodzianek było jak najmniej, a pobyt poza domem był przyjemny.


Jeśli chodzi o pakowanie się, to jest to coś, co ćwiczę od wielu lat, ale zawartość walizek zmienia się wraz z liczebnością mojej rodziny i jej wieku. Zupełnie innych rzeczy potrzebuję dla niemowlaka niż dla kilkulatki. Chociaż akurat obie brudzą się równie często :)


Są natomiast pewne standardy, które muszą się pojawić. Oczywiście to, co ląduje w naszym bagażniku zmienia się w zależności od pory roku oraz miejsca i długości trwania pobytu. Nie leciałam jednak z dziećmi samolotem, ale wydaje mi się, że spakowanie się na taką wyprawę to dopiero jest misja!


Żeby ułatwić Ci przyszłe wyjazdy, zebrałam w jedną listę wszystkie rzeczy, które (według mnie) mogą się przydać (plik do pobrania poniżej). Nie uwzględniam w niej np. wózka, bo to wydaje mi się oczywiste. Ale znajdziesz tam kosmetyki, leki, akcesoria i ubranka, które mogą być niezbędne dla dzieci od urodzenia do około 2 roku życia, a może i dłużej. Pamiętaj: każde dziecko jest inne i może mieć inne potrzeby niż rówieśnicy. Dlatego zostawiłam też sporo miejsca na Wasze własne punkty.wyjazdy z dzieckiem – co spakować
.pdf
Pobierz PDF • 157KB

Życzę spokojnego pakowania i udanego odpoczynku! 🥰

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page