top of page

O mnie

D.Kopec.jpeg

Cześć!

Nazywam się Dorota Kopeć. Jestem żoną, mamą, a przede wszystkim kobietą. Mieszkam w Krakowie – przyjechałam tylko na studia, ale miłość do tego miasta sprawiła, że postanowiłam tu zostać, zakładając rodzinę, rozwijając karierę i spełniając swoje marzenia.

 

Jestem pasjonatką nowych pomysłów – opracowuję rozwiązania problemów, które zauważam. Uwielbiam pomagać innym i łączyć różne potrzebne funkcjonalności. Hobbystycznie zajmuję się korektą tekstu, a także projektuję kalendarze tygodniowe z poprawną polszczyzną (wraz z Martą Kafar) .

 

W ramach działalności tworzę głównie produkty dla kobiet – jestem autorką notatniko-poradnika dla kobiet w ciąży, opracowałam naklejki na szybę samochodu i karty do zdjęć dla mam. Dojrzałam do tego, że my – kobiety – musimy zaspokajać swoje potrzeby i nie spychać ich na dalszy plan. Lubię to podkreślać, ponieważ zrozumiałam, jak ważne jest dbanie o siebie. Jestem propagatorką idei Girl Power, przez co rozumiem wspieranie kobiet na każdym etapie ich życia, bez względu na ich zainteresowania, poglądy czy status materialny, za to z ogromnym szacunkiem wobec każdego.

 

Co oznacza dla mnie kobiecość? To przede wszystkim mądrość, siła i dzielenie się dobrem z innymi. Celem mojej działalności jest wpieranie kobiet i ich pociech. Ułatwiam życie młodym mamom, a część zysku przekazuję na zbiórki organizowane na rzecz chorych dzieci.

Pomagam przyszłym mamom się odnaleźć

 

Pierwsze wydanie notatniko-poradnika opracowałam z myślą o moich przyjaciółkach. Chciałam podzielić się z nimi wiedzą, którą zdobywałam, będąc młodą mamą. Nowa rola okazała się dla mnie sporym wyzwaniem, bo – jako najmłodsza z rodzeństwa – nie miałam dużego doświadczenia w opiece nad małymi dziećmi. Dużo czytałam i rozmawiałam z innymi mamami, a to wszystko, co uznałam za najważniejsze na początku bycia mamą, zamieściłam na kartach „Miniporadnika dla zagubionych” – bo właśnie tak się czułam, kiedy po raz pierwszy zostałam mamą.

 

Kiedy urodziła się moja pierwsza córka, uznałam, że wiedzą, którą zgromadziłam, muszę się podzielić. I tak w roku 2019 powstało pierwsze wydanie Notatnika. Po bardzo ciepłym przyjęciu ze strony klientek i wyprzedaniu dwóch nakładów zdecydowałam o odświeżeniu designu i dopracowaniu treści wspólnie z ekspertkami: położną Aleksandrą Czerwonką oraz trenerką zdrowia kobiet Kamilą Kuriatą.

 

Teraz – jako mama dwóch dziewczynek – nieco inaczej podchodzę do różnych spraw. Zdecydowanie jestem spokojniejsza, chociaż czasami tempo życia sprawia, że nadal się gubię. Oczywiście – tak jak wszyscy – miewam gorsze dni, kiedy wszystko mnie denerwuje, na czele z biegającymi i krzyczącymi dziećmi ;) Jednak nauczyłam się zauważać piękno takich chwil i mam świadomość tego, że również takie momenty warto zatrzymywać w pamięci, a jeszcze lepiej w pamiętniku.

 

Mam nadzieję, że poznając nowe obszary Twojego życia w towarzystwie Notatnika, w łatwy i uporządkowany sposób odkryjesz wspaniały świat mamy!

O mnie w mediach

PO DRUGIEJ STRONIE KSIĄŻKI

Podcast Ewy Popielarz

W 2020 roku wzięłam udział w Akademii korekty tekstu – prestiżowego kursu dla korektorów (i nie tylko).

W podcaście opowiadam o początkach mojej przygody z tym zawodem oraz o tym, w jaki sposób szukałam pierwszych zleceń. Zapraszam!

Dzięki uprzejmości Marka Jankowskiego z podcastu Mała Wielka Firma miałam możliwość opowiedzenia o tym, jak my, Mamy, możemy świetnie godzić własną firmę i macierzyństwo. Zapraszam do posłuchania.

baner_KPP.jpg

Notatnik jest polecany przez blog

Kupuję Polskie Produkty.

 

Kompletując wyprawkę, w kategorii "Organizacja Dokumentów i Wspomnienia", warto sięgnąć właśnie po niego ;-) 

"Zapiski z czasu ciąży prowadzić możecie również w stworzonym niedawno przez Dorotę Kopeć notatniku Notatki z pierwszych dni. To taki rodzaj pamiętnika i poradnika w jednym. W notatniku możecie również przechowywać dokumenty."

TechLeaders

Women in Technology

Women in Technology Poland – bardzo dziękuję za możliwość udziału w tak wspaniałym projekcie jak Tech Leaders Polska! To niesamowite, że marzenia się spełniają 🥰

Tak naprawdę, Tech Leaders upewniło mnie w przekonaniu, że pracuję nad projektem, który pomagając innym mamom, buduje również świadomość, że "jeśli chcesz coś bardzo zrobić, to wszystko jest możliwe".

Notatnik otrzymał bardzo dobre oceny

od portalu mamy-mamom.pl

"WSZYSTKO W JEDNYM MIEJSCU

W notatniki znajdziesz wszystko, czego będziesz potrzebowała na czas ciąży i pierwszych dni z dzieckiem:

  • planowanie ciąży (kalendarzyk menstruacyjny itd.)

  • badania – terminy i rodzaje badań

  • opisy co się dzieje z dzieckiem w poszczególnych tygodniach

  • terminy i rodzaje szczepionek

  • tabelki wymiarów dziecka

  • organizacja pierwszych urodzin 🙂

  • listy na zakupy: torba do szpitala oraz wyprawka

  • i wiele, wiele innych, mega przydatnych rzeczy!..." -

przeczytaj więcej

bottom of page